Walcz z nudą - stwórz swój niepowtarzalny album na zdjęcia!
Walcz z nudą - stwórz swój niepowtarzalny album na zdjęcia!

Czas mierzony przez fotografię - czyli wróć do swoich wakacji

Aby stworzyć fajny i spersonalizowany album trzeba zacząć od pomysłu. Warto zastanowić się i pogrupować swoje zdjęcia. Pomocne będzie zadanie kilku pytań. Jakich fotografii mamy najwięcej? Czy przeważają tam głównie zdjęcia rodzinne? A może większość to wakacyjne wspomnienia, które przenoszą nas w ciepłe miejsca pełne dobrych i błogich chwil. Idealne będzie zastosowanie zasady od szczegółu do ogółu. Albumy mogą być tematyczne: wyjazdy z dziećmi i bez dzieci, podróże małe i duże, ważne wydarzenia z życia albo fotografie miasta. Dzięki temu za pewne stworzycie nie jeden a kilka spersonalizowanych albumów na zdjęcia.

Po drugiej stronie obiektywu 

Kiedy zdjęcia są już wybrane trzeba je oczywiście wywołać i ułożyć zgodnie z historią ich powstawania. Można jednak zrobić coś jeszcze. Rzecz, o której bardzo często zapominamy a jest równie istotna jak samo zdjęcie. Warto poświęcić chwilę i  przypomnieć sobie kto stał po stał po drugiej stronie obiektywu.  Kto robił zdjęcie? Czy to był ktoś obcy a może rodzina? Warto zanotować taką informację na odwrocie wywołanego zdjęcia i podczas przyklejania go w albumie pamiętać o podpisie. 

Czas przeszły

Ważne jest jest kto zdjęcie zrobił ale równie istotne jest kiedy zostało ono zrobione. W tym przypadku data ma znaczenie nie tylko w kwestii chronologii ale również symboliki. Fotografujemy często chwile dla nas ważne. Urodziny, obrona pracy magisterskiej, dzień ślubu, zakup nowego samochodu lub pierwsze wejście do nowego mieszkania i odbiór kluczy. To często daty, o których zapominamy a mogą być miłym drobiazgiem przypominającym fajne chwile. Na rynku dostępnych jest wiele pisaków i markerów, za pomocą których można podpisać zdjęcia.

Czas na kolory i struktury 

Kolejny etap tworzenia spersonalizowanego albumu jest bardzo kreatywny. W pierwszej kolejności wybieramy okładkę naszego albumu. Niby drobiazg a ma ogromne znaczenie dla finalnego efektu. Kolory mogą emocji dodawać lub je studzić. Są istotnym czynnikiem, który wpływa na nasze codzienne wybory. Ciemny kolor okładki będzie przykuwał naszą uwagę. Jasny będzie kojarzył się z chrzcinami lub ślubem. Pastelowe odcienie różu lub niebieskiego będą odpowiednie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy uwieczniają ważne chwile w życiu swoich pociech. Z kolei kolory intensywne takie jak żółty czy czerwony będą przywodziły na myśl gorące wakacje lub przyjemnie chwile z podróży poślubnej.

Na tym etapie wybieramy również kolor wnętrza naszego albumu. Karty mogą być białe lub czarne ale koniecznie z bezkwasowymi pergaminowymi przekładkami, które zabezpieczą zdjęcia na lata. Nie mniej istotna jest faktura i rodzaj płótna, z którego wykonano okładkę. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród różnych opcji. Popularne są okładki skórzane, które będą odporne na zabrudzenia i wszelkie plamy. Inną opcją są albumy wykonane z płótna przyjemnego w dotyku lub okładki zaprojektowane przez designerów sławnych firm. 

Mam fotoprzylepce i nie zawaham się ich użyć

Teraz czas na prawdziwą zabawę czyli kto powiedział, że zdjęcia muszą być przyklejone równo? Tworząc swój spersonalizowany album pamiętajcie, że to Wam ma się podobać. Jeśli macie ochotę aby zdjęcia były rozmieszczone symetrycznie to właśnie tak zróbcie. Natomiast jeżeli w duszy gra Wam artystyczny nieład to nic nie stoi na przeszkodzie aby zdjęcia były rozmieszczone w sposób różnorodny. Bez względu na układ i rozmieszczenie zdjęć to na tym etapie prac niezbędne będą dwuwarstwowe fotoprzylepce. Niewielkie, cieniutkie prostokąty posiadające klej z obu stron. Ułatwiają i przyspieszają pracę. Zdjęcie świetnie przylega i nic nie odstaje. A jeżeli się pomylisz lub uznasz ze zdjęcie jednak nie pasuje do kompozycji bezproblemowo fotografię odkleisz. Dzięki temu, twój spersonalizowany album może wciąż się zmieniać. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl