Świąteczne wspomnienia - jak powiększać rodzinną bibliotekę zdjęć?
Świąteczne wspomnienia - jak powiększać rodzinną bibliotekę zdjęć?

Kolekcjonujmy rodzinne tradycje na zdjęciach 

Często jest też tak, że we wspomnieniach wracamy do minionych świąt, żałując jednocześnie, że nie wywoływaliśmy żadnych zdjęć, które ze względu na upływ czasu przepadły wraz z naszymi telefonami, czy komputerami oraz innymi urządzeniami. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zadbać o magię tych momentów i uwiecznić j na zdjęciach, a w tym z pewnością pomogą rodzinne albumy

Albumy rodzinne to również świetny sposób na to, aby miło spędzić ten Wigilijny wieczór. Często po kolacji z chęcią zasiadamy wspólnie na kanapie i wracamy wspomnieniami do miłych momentów. Kolekcjonowanie zdjęć z ważnych rodzinnych wydarzeń, czy nawet corocznych Świąt Bożego Narodzenia w jednym albumie to doskonały pomysł na to, aby ze sobą porozmawiać, pośmiać się, czy oddać chwili refleksji i zadumy. Jaki album warto wybrać? Kilka ciekawych wskazówek przedstawiliśmy w dalszej części tego wpisu. 

 

Rodzinna biblioteka zdjęć: jak ją stworzyć 

Przy kolekcjonowaniu rodzinnych zdjęć, bardzo ważna jest pewnego rodzaju systematyczność. Dobrym pomysłem jest to, aby na przykład po danych wydarzeniach, jak na przykład tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, zebrać wszystkie zdjęcia i je wywołać. Może to zrobić jedna dedykowana osoba lub każdy osobno. Ważne jest jednak to, aby ustalić, że rodzinny album znajduje się u dziadków, czy innych naszych krewnych.

Możemy także wszyscy zakupić sobie swoje własny album i wymieniać się jedynie zdjęciami, które wywołamy w dodatkowych odbitkach. Zapewne miło będzie powrócić do tych wspomnień przy najbliższej uroczystości. Tym bardziej że często nie możemy w tym samym gronie spędzać ważnych rodzinnych momentów. 

 

Jaką objętość powinien mieć taki album?

W tym przypadku odpowiedź "im więcej, tym lepiej" chyba będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wspólnych chwili z roku na rok przybywa. Dobrym pomysłem będzie zatem to, aby sięgnąć po album, który może pomieścić przynajmniej 400 zdjęć. 

 

Jaki album wybrać?

Ze względu na to, że najczęściej kolekcjonujemy te fotografie przez lata, warto sięgnąć po dobrej jakości albumy. Tylko sprawdzone marki zagwarantują nam to, że podczas kolejnego rodzinnego oglądania, zdjęcia nie wypadną. Albumy skórzane stanowią świetną alternatywę, dla tradycyjnych rozwiązań, zatem warto rozważyć ich zakup. Zobaczcie, jak prezentują się ich okładki!

Jeżeli jednak, zamiast klasycznych rozwiązań wolimy coś nowocześniejszego, wówczas ciekawą propozycją mogą być na przykład albumy dedykowane danym chwilom. Zdjęcia z pierwszych Świąt Bożego Narodzenia z pewnością świetnie będą prezentowały się w albumach dziecięcych. Poniżej kilka ciekawych i popularnych motywów. 

Powyżej przedstawiliśmy Wam kilka sprawdzonych wskazówek na to, aby regularniej powiększać bibliotekę rodzinnych zdjęć. Jest to piękna tradycja, którą warto pielęgnować nie tylko od Święta. Rodzinne albumy stanowią wartość, która często przechodzi z pokolenia na pokolenie, a możliwość wspólnego powrotu do wspomnień jest bezcenna. Bez względu na to, jakie kolory lubimy, należy pamiętać o tym, że tylko dobrej jakości album będzie spełniał swoją funkcję przez lata. Jest to jednorazowy wydatek, dlatego warto przeznaczyć czasami na niego nieco więcej, aby zyskać lepszą jakość. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl