Album pełen wspomnień 40 urodziny!
Album pełen wspomnień 40-te urodziny!

Od najmłodszych lat...

Album, który ma być prezentem na 40-te urodziny powinien sięgać aż do czasów wczesnego dzieciństwa. Mało kto ma okazję oglądać swoje pierwsze zdjęcia częściej niż podczas wizyty u rodziców. Niektórzy nawet nie wiedzą, jakie skarby kryją rodzinne archiwa. Jeśli chcesz sprawić komuś prawdziwą niespodziankę - włóż w to odrobinę wysiłku i spróbuj dotrzeć do zdjęć z pierwszych lat życia. Dla czterdziestolatków to wcale nie będzie proste zadanie, ale w każdej rodzinie jest ktoś, kto fotografował ważne momenty i przechowuje te stare zdjęcia do dzisiaj.

We wspomnieniach nie może zabraknąć najważniejszych momentów z życia. Pójście do pierwszej klasy, komunia święta, ukończenie szkoły podstawowej, studniówka, w końcu pójście na studia i obrona pracy magisterskiej. Po drodze warto wstawić zdjęcia z wakacji, rodzinnych wypadów, imprez, koncertów i wszystkie inne, do których uda się dotrzeć. Może jubilat przypomni sobie jak zabawnie kiedyś się ubierał, albo jak hucznie potrafił się bawić.

Jeśli osoba świętująca 40-stkę ma rodzinę to w albumie nie może zabraknąć zdjęć ślubnych. Jeżeli ma dzieci - warto wstawić kilka fotek z pierwszych dni spędzonych razem, albo z innych cudownych momentów związanych z pojawieniem się potomstwa. Możesz być pewny, że takie zdjęcia wywołają falę wzruszenia nie tylko u kobiet. Kiedy dzieci maja po kilkanaście lat, każde wspomnienie ich niemowlęcych buziek wywołuje emocje.

Do planów na przyszłość.

Jak pisaliśmy we wstępie - 40-te urodziny nie zawsze są powodem do radości. Wiele osób przechodzi swoisty kryzys czterdziestki, są przerażeni i zdołowani perspektywą wejścia w tzw. wiek średni. Nie można pozwolić na to, aby przeglądanie zdjęć ze swojej młodości, wywołało przygnębienie i smutek. To przepis na zrujnowaną imprezę urodzinową. Dlatego świetny pomysł to przygotowanie kilku ostatnich stron albumu jako miejsce na zdjęcia z przyszłości.

Jeśli urodziny świętuje ktoś z rodziny, bliski przyjaciel albo ukochana - na pewno wiesz o czym marzy i co chciałaby zrobić w przyszłości. Może zwiedzić Luwr, albo pojechać na Karnawał w Rio? Na kilkunastu końcowych stronach albumu możesz nakleić podpisy do zdjęć, które dopiero się w nim znajdą. Np. "ja z Mona Lisą" albo "szaleństwo w Rio". Będzie to dobra motywacja dla jubilata, aby zaczął w końcu realizować swoje pragnienia. 

Jaki album wybrać?

Album w prezencie na 40-te urodziny musi zmieścić naprawdę dużo zdjęć, być solidnie wykonany i mieć piękną okładkę. Biorąc pod uwagę, że znajdą się w nim też stare fotografie - warto wybrać taki, który ma pergaminowe przekładki. Albumy z kieszeniami na zdjęcia nie sprawdzą się, ponieważ zazwyczaj wszystkie kieszonki są w tym samym rozmiarze. A zbiór zdjęć będzie bardzo różnorodny.

Poniżej stonowane i eleganckie propozycje dla mężczyzn...

...i bardziej ozdobne albumy dedykowane kobietom

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl