Prezent dla babci i dziadka - jaki wybrać?
Prezent dla babci i dziadka - jaki wybrać?

Album fotograficzny - idealny prezent dla dziadków

Takim idealnym podarunkiem dla dziadków jest album fotograficzny. Wspólne przeglądanie albumu z dziećmi, wnukami i całą rodziną może stanowić atrakcyjny sposób spędzania wspólnego czasu. Powrót do wspomnień z młodości może wzbudzić pozytywne emocje i wnieść radość w życie dziadków.

To także idealne sposób na zapoznanie najmłodszych z historią życia dziadka i babci, poszczególnymi członkami rodziny oraz ważnymi wydarzeniami z ich życia. Dzięki wspólnemu oglądaniu fotografii dzieci i starsze pokolenie mogą poczuć głębszą więź i wzmocnić swoje poczucie przynależności do jednej rodziny.


 

Jaki album fotograficzny wybrać dla dziadków?

Podejmując decyzję o wyborze konkretnego albumu, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim album na fotografie dla dziadków powinien być solidnie wykonany, gwarantując tym samym odpowiednie zabezpieczenie przechowywanych w nim zdjęć. Prezent taki z pewnością zostanie w rodzinie na kolejne pokolenia, dlatego powinien on być wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zniszczenia i upływ czasu.

Powyższe cechy doskonale spełniają albumy skórzane, ponieważ łączą w sobie prostotę formy z elegancją i ponadczasowym wyglądem. Nadają się do przechowywania wspomnień z ważnych wydarzeń w życiu rodziny.

 

Ciekawą propozycją są także wysokiej jakości albumy z okładka obitą tkaniną. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego materiału, efektem jest bardzo interesujący wygląd i faktura. Dostępne są zarówno albumy z jednolitą okładką, jak i z ramką na zdjęcia. Ramka umożliwia osadzenie w okładce jednego lub kilku niewielkich fotografii, które sygnalizują tematykę albumu.


 

Album ze zdjęciami dla dziadków - podaruj wspomnienia

Album fotograficzny będzie idealnym prezentem na dzień dziadka i babci, na urodziny, imieniny, Święta Bożego Narodzenia lub rocznicę ich ślubu. Zresztą nie trzeba specjalnej okazji, aby obdarować dziadków takim prezentem. 

Dziadkowie nie zawsze potrafią obsługiwać najnowsze zdobycze technologii, tracąc w konsekwencji dostępu do udostępnianych cyfrowo zdjęć. Dlatego warto sięgnąć po tradycyjną formę przechowywania zdjęć - album. Co więcej, zapisane fizycznie zdjęcia nie ulegną przypadkowemu skasowaniu, a seniorzy rodziny będą mieć do nich dostęp w dowolnym momencie. Nie trzeba chyba dodawać, że oglądanie zdjęć w albumie jest znacznie wygodniejsze i przyjemne.

Przeglądając zgromadzone zdjęcia rodzina będzie chętnie przywoływać zabawne historie i istotne momenty, przeżywając niektóre z nich po raz kolejny. To świetna metoda na aktywizację dziadków, sprawienie, że poczują się potrzebni i wartościowi. Można wybrać albumy z jednolitą kolorystycznie okładką, ale także ze wzorem lub napisem. Warto kierować się tematyką albumu, ponieważ najlepiej gdy jego okładka bezpośrednio koresponduje z zawartością. W przypadku wątpliwości zawsze najlepiej sięgnąć po klasyczne rozwiązania z np. skórzaną oprawą.

Dokonując wyboru albumu warto oszacować ilość potrzebnego miejsca na zdjęcia. W związku z  tym czasem wystarczający będzie album z 40 lub 60 stronami, a czasem konieczna będzie obecność nawet 100 stron. Wiele zależy także od wielkości zdjęć.

Jako prezent sprawdzi się zarówno pusty album, który dziadek i babcia uzupełnią w przyszłości, jak i już zapełniony. Szczególnie warto rozważyć to drugie rozwiązanie, obdarowując dziadków albumem ze zdjęciami wnuków lub np. rocznicy ich ślubu. Zdjęcia to cenne wspomnienia, a te warto przechowywać w sposób adekwatny do wartości sentymentalnej, jaką mają. Można także sprezentować im album wstępnie zapełniony kilkoma zdjęciami, zachęcając ich do samodzielnego zapełnienia reszty dostępnego miejsca.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl