Album na zdjęcia jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Album na zdjęcia jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Sesja komunijna i zdjęcia z wakacji

Wielu rodziców decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego fotografa na uroczystość Komunii Świętej. Wtedy zdjęcia rozpoczynają się jeszcze przed całą uroczystością, są robione podczas mszy świętej i później na uroczystym obiedzie. Niektórzy decydują się nawet na specjalne sesje komunijne - w pięknych strojach, we wnętrzu kościoła, wśród zieleni albo na sali, w której odbywa się przyjęcie. Na zdjęciach robionych na zamówienie pojawiają się wszyscy członkowie rodziny, dlatego można je wręczyć w podziękowaniu.

Ale dużo osób nie potrzebuje wynajmować nikogo i sami dbają o zdjęcia z Komunii. Niektórzy rodzice chwytają za aparat, inni proszą zebranych gości, aby robili zdjęcia kiedy tylko się da. Taki reportaż komunijny wcale nie jest gorszy od przygotowanego przez profesjonalistę. Być może nie wszystkie zdjęcia są idealne, ale z pewnością każde z nich niesie ze sobą dużo autentycznych emocji.

W obydwu przypadkach zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej potrzebują odpowiedniej oprawy. Dlatego album podarowany na pamiątkę to świetny pomysł. Częściej sięgamy po wywołane fotografie, które znajdują się w albumie, ewentualnie w ramkach, niż po te archiwizowane na dysku komputerowym. Album można wręczyć w trakcie przyjęcia - wówczas po stronie rodziców leży skomponowanie kolekcji zdjęć. Można też zaczekać, aż będą dostępne wszystkie wykonane fotografie i samemu wybrać i ułożyć zdjęcia. Pamiątka będzie wtedy bardziej osobista. Taki album z pewnością ucieszy chrześniaka czy chrześnicę. 

Po za tym, kto powiedział, że album podarowany z okazji Komunii Świętej, musi być przeznaczony na zdjęcia z tego dnia? Okazuje się, że wśród 9-cio i 10-cio letnich dzieci jest wiele miłośników fotografii. Dzieje się tak głównie dlatego, że każdy z nich ma swój smartphone - a możliwości wbudowanych aparatów są coraz lepsze. Niektóre osoby już w tym wieku korzystają z bardziej profesjonalnego sprzętu. Młodzi fotografowie uwieczniają wszystko wokół siebie. Robią zdjęcia sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom, a także domowym zwierzakom. Całe dziesiątki i setki zdjęć powstają przy okazji wyjazdów na wakacje i ferie. Niektórzy wrażliwi na otaczające ich piękno, już w tak młodym wieku, pracują nad zdjęciami krajobrazów czy martwej natury. Wiele z nich nie ma okazji do tego, by swoje zdjęcia zaprezentować. Album na zdjęcia będzie świetną okazją, aby pierwsze dzieła ujrzały światło dzienne.

Albumy idealne na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej

Większość pamiątek wręczanych na Komunię występuje w kolorze białym, ewentualnie z innymi akcentami. Podobnie można wybrać album na zdjęcia. Może być bardzo prosty i mieć kieszonki na zdjęcia, np. w popularnym formacie 10x15 cm.

Niektórzy bardziej cenią sobie albumy, do których można wklejać fotografie. Wśród takich modeli, także znajdziemy pasujące.

Można także wybrać bardziej ozdobne okładki. Motywów jest dużo, niektóre są typowo dziecięce. Zawsze jednak warto trzymać się jasnej tonacji kolorystycznej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl